No inženieres līdz darbam nodokļu nodaļā.
Kā Alīna transformēja savu karjeru. 

Iepazīsties - Alīna, ESG nodokļu prakses vadītāja.
Pēc vidusskolas beigšanas Alīna nolēma savu profesionālo karjeru saistīt ar inženierzinātnēm un 2013. gadā ieguva bakalaura grādu medicīnas inženierijā un fizikā Rīgas Tehniskajā universitātē. Nostrādājot šajā jomā gandrīz 3 gadus, Alīna saprata, ka šī karjeras nav priekš viņas.

Šajā intervijā Alīna dalījās ar savu stāstu par karjeras maiņu un to, kāpēc viņai tik ļoti patīk būt daļai no PwC komandas.
img1
Kas ir tava šī brīža loma PwC?

Es vadu ESG jeb ilgtspējības nodokļu praksi, kur mans galvenais uzdevums ir aplūkot nodokļu atskaites caur ESG objektīvu, lai palīdzētu uzņēmumiem veidot uzticību un parādīt savu apņemšanos ievērot ilgtspējību un sociālo atbildību.

Kāds bija tavs pievienošanās stāsts PwC? 

Laikā kad sapratu, ka nevēlos turpināt savu karjeru inženierzinātnēs, ticēju, ka jauna mērķa uzstādīšana un vides maiņa man palīdzēs nākt klajā ar jaunu plānu, un tieši tā arī notika. Pēc bakalaura programmas beigšanas iestājos Uzņēmējdarbības un vadības maģistrantūras programmā un otrajā studiju gadā, sāku strādāt PwC Latvija nodokļu komandā kā praktikante.

Kas tevi iedvesmo turpināt savu karjeru PwC?
Pirmkārt, man jāsaka, ka PwC nav divu vienādu darba dienu. Tā kā šī ir jauna pakalpojumu līnija, kuru izstrādājam, mans galvenais uzdevums ir aktīvi meklēt jaunas iespējas un skaidrot, ko nozīmē Ilgtspējas nodokļu prakse. Ikdienā esmu gan pārdošanas un mārketinga cilvēks, gan projektu vadītājs, jo pastāvīgi piedalos dažādos klientu pasākumos, kā arī plānoju darbu savai komandai. Man ļoti patīk strādāt pie šīs jaunā pakalpojuma, jo redzu, ka tam ir nākotne un tas ir tikai laika jautājums, cik ātri tas kļūs nepieciešams. Eiropas Savienības līmenī diezgan strauji tiek ieviestas dažādas ilgtspējas prasības un strauji tiek pārskatīti arī vides nodokļi. Mēs kā Eiropas Savienība nevaram atlikt šīs izmaiņas — uzņēmumiem tās būs jāveic, tāpēc mūsu pakalpojums kļūs arvien pieprasītāks. 

Tu PwC komandā esi jau 8 gadus. Kas ir tas, ko tu šeit ļoti novērtē?
Es ļoti augstu vērtēju PwC iekšējo kultūru, kurā tiek sadzirdēts katrs viedoklis un katrs cilvēks ir vērtība. Manu ikdienu atvieglo uzņēmuma elastīgā darba kultūra un hibrīda darba modelis, kas ļauj man ļoti ērti līdzsvarot darbu un ģimenes dzīvi. 

Kāds būtu tavs padoms kādam, kurš nevar saprast kādu karjeras ceļu izvēlēties?
Ja nevari sevī atrast atbildi par to, ko vēlaties darīt, tad ir labi atpūsties no šīm domām un izmēģināt jebkuru darbu. Ja vide, kurā uzsāksi darbu, tev nebūs piemērota, tad vismaz sāksi domāt, kādā vidē vēlies strādāt. 

Vai Tev ir kāds padoms par izglītību tiem, kuri nav pārliecināti par studiju programmu?
Ja neesi pārliecināts par to, ko vēlies studēt, iesaku izvēlēties plašāku specializāciju, kā piemēram jurisprudence, ekonomika, matemātika, fizika, uzņēmējdarbība, jo šīs joma ļauj strādāt ļoti dažādās vidēs, vietās un komandās.

Pastāsti par saviem hobijiem. Ko tev patīk darīt ārpus darba?

Es nevaru iedomāties savu ikdienu bez regulāriem sporta treniņiem. Lai izvēdinātu galvu pēc saspringtas darba dienas un iegūtu papildus enerģiju, regulāri eju uz sporta zāli. Turklāt cenšos dzīvot zaļi, kopā ar ģimeni apmeklēju dažādus pasākumus, kas palīdz labāk izprast ilgtspējas un "zaļās domāšanas" ietekmi uz mūsu planētu un iedvesmo jaunu mērķu sasniegšanu privātajā un profesionālajā dzīvē.

Vieta tavam citātam:

Nebaidies ne no kā! Dari, ko vari, un būs, kas būs!


Vēlies kļūt par daļu no PwC Latvija komandas?

Saņem ziņu par vakancēm, pasākumiem un citiem jaunumiem.